NASI ARTYŚCI

ŁZY

Łzy- jak to się zaczęło… W 1992 Adam Konkol jako 17 letni chłopak odkrywa, że jego kolega ma w domu perkusje. Gra na perkusji sprawiła, że Adam na jej punkcie zwariował. W związku z czym szukał możliwości rozwijania pasji. Pewnego dnia dowiedział się, że w domu parafialnym w Pszowie, Ksiądz ma starą perkusję. Adam wybłagał więc klucze i codziennie chodził na niej grać. Po pewnym jednak czasie przytłaczająca samotność sprawiła, że zaprosił do salki kolegów. Byli nimi: Darek Pieczka – wokal, Michał Broża – gitara. Koledzy często zamieniali się instrumentami i w ten sposób Adam nauczył się „grać” również na gitarze. W tym czasie powstały zalążki pierwszych piosenek zespołu Łzy, min na płytę ”Słońce”. Adam Konkol postanowił na początku nazwać zespół Tears, jednak później zmienił nazwę na Łzy. Z czasem zaproponował grę w zespole Arkowi Dzierżawie, który grał na gitarze basowej. Darek i Michał musieli odbyć służbę wojskową, wtedy Adam zaczął szukać ludzi, którzy chcieli wraz z nim „tworzyć historię”. Do zespołu dołączył również Sławomir Mocarski (klawisze), który także musiał odbyć służbę w wojsku.

”Postanowiłem ,że w zespole będzie śpiewała wokalistka i po kilku przesłuchaniach mniej i bardziej utalentowanych dziewczyn, tylko jedna „rozumiała” moje teksty. Bożena Tront”.- powiedział Adam Konkol. Wciąż w zespole brakowało perkusisty. Wtedy Adam zaprosił na próbę Dawida Krzykałę. Dawid grał na weselach i początkowo nie zrobił na Adamie wrażenia, ale w ciągu kilku miesięcy wziął się za siebie i zrobił taki postęp, że Adam postanowił nazywać go „perkusistą zespołu Łzy”. Oprócz Dawida do zespołu z czasem dołączył Adrian Wieczorek – Klawisze , oraz Rafał Trzaskalik – Gitara. Bożena postanowiła odejść z zespołu, a Dawid powiedział, że zna pewną dziewczynę… Była nią Ania Wyszkoni. ”Z Anią spotkaliśmy się po raz pierwszy w jakiejś restauracji, tam umówiliśmy szczegóły współpracy, a Ania dała mi kasetę ze swoim coverem ,,Zanim zapomnisz”. Pamiętam, że zrobiła na mnie ogromne wrażenie i stwierdziłem, że powinna zostać wokalistką Łez.” – mówi Adam Konkol.

Po odejściu Ani Wyszkoni w 2010 roku, pozycję wokalistki zajmowała Sara Chmiel w latach 2010 – 2021.

Pod koniec 2021 roku Adam Konkol wyrzucił z zespołu byłych muzyków, a w nowym już składzie z nową wokalistką zespół w czerwcu 2023 roku wydał dwupłytowy album “OK, ok” , który znalazł się w Top 20 najlepiej sprzedających się płyt w kraju.

Posłuchaj

BORYS LBD

Borys LBD, właściwie Borys Lebiedowicz – producent muzyczny i wokalista urodzony w 1997 roku w Koszalinie. Jego utwory charakteryzują gry słowne dzięki którym w każdym tekście można się doszukać drugiego dna, oraz chwytliwe brzmienia. Przygodę z produkcją muzyczną zaczął w 2012 roku, a kariera nabrała rozpędu po premierze największego hitu pt. „Jessica” nagranego w 2016. W serwisach YouTube oraz Spotify jego muzyka przebiła już barierę 200 milionów odtworzeń, zaś w międzyczasie sam Borys zagrał kilkaset koncertów. W 2019 i 2021 roku wystąpił jako jedna z gwiazd na największej imprezie dance „Roztańczony PGE Narodowy”.

Obecnie mieszka we Wrocławiu, koncertuje i prowadzi wytwórnię LBD Records.

Posłuchaj
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie unnamed__1_-removebg-preview.png

BRAVE

Wojciech Grylewicz, urodził się w 1991 roku. Szersza publika usłyszała o nim dopiero w 2018 roku, kiedy to z pomocą wytwórni C-Wave Records wydał remiks popularnego utworu Stevie Wondera „I Just Called To Say I Love You”, który stał się ogromnym hitem. Był puszczany w wielu stacjach radiowych oraz telewizyjnych. W samym serwisie YouTube nabił ponad 7 milionów wyświetleń. Za sukces utworu przede wszystkim odpowiada doskonały remiks. Z pewnością wiatru w żagle dodał mu jednak także fakt, że na teledysku do utworu występuje Ola Ciupa – znana polska influencerka. Singiel „I Just Called To Say I Love You” szybko pokrył się platyną i zyskał miano przeboju lata. Wielokrotnie wystąpił na imprezach emitowanych przez telewizję Polsat czy TVP.

Posłuchaj

DJ TWINS CHOJNACKIE

Dwie przebojowe i energiczne siostry w dodatku bliźniaczki czyli Iza i Daria. Wspólnie tworzą świetny duet , który doskonale potrafi rozkręcić każdą imprezę ! Na swoim koncie mają już ponad tysiące zagranych koncertów na scenie.

Wystąpiły rownież za granicą Austrii, Wielkiej Brytanii, Szkocji czy Niemczech. Znane z najpopularniejszej transmisji online projektu MUZYCZNA DOMÓWKA – który cieszy się milionowymi odsłonami na portalach społecznościowych takich jak Facebook, TIK TOK czy YOUTUBE. Dziewczyny są znane również z różnych programów telewizyjnych i filmów w których brały udział takich jak m.in. ,, Lombard życie pod zastaw” ,, Take me out ” ,, Dziewczyny z Dubaju ”. Muzyka to dla nich nieskończone źródło pozytywnej energii.

Posłuchaj

ELA KLIŚ

To fascynująca artystka i wokalistka, której muzyka wyróżnia się unikalnym połączeniem różnorodnych gatunków muzycznych. Ela swoją karierę rozpoczęła od wystąpienia w programie “SZANSA NA SUKCES” gdzie dała się poznać milionom oglądającym. Od stycznia 2023 do listopada występowała razem z “Piękni i Młodzi Dawid Narożny” lecz postanowiła iść własną artystyczną ścieżką tworząc dwa single który jeden z nich osiągnął 100 000 odsłuchań w 48h.

Urodzona w malowniczym Strzelinie Ela Kliś już od najmłodszych lat okazywała zainteresowanie muzyką. Jej muzyczna podróż rozpoczęła się od szkoły muzycznej, a szybko rozwijający się talent pozwolił jej odkryć własny, niepowtarzalny styl artystyczny. Ela Kliś to nie tylko utalentowana wokalistka, ale także utalentowana autorka tekstów. Jej artystyczna droga z pewnością jest pełna obiecujących momentów, a jej twórczość pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, którzy docenią piękno i autentyczność jej muzyki.

Posłuchaj

HOKUS POKUS

Tego gościa możecie kojarzyć z jego niebanalnego podejścia do muzyki. W jego produkcjach nie znajdziecie nudy. Hokus zdobywa coraz większą ilość fanów, a hity takie jak „UTE” czy „Miłość Łobuza” pokrywają się milionami odtworzeń na YouTube oraz Spotify.

POSŁUCHAJ